Sık Sorulan Sorular

SAFKAN KEDİ KULUBU 2016 DA SAFKAN KEDİ IRKLARI DERNEĞİ OLARAK FAALİYETLERİNE BAŞLADI FAKAT DAHA SONRA BAĞLI BULUNDUĞUMUZ FEDERASYONDAN ŞİRKET OLARAK BAĞLANABİLECEĞİMİZİ ÖĞRENDİK. BU SEBEPLE ŞİRKET OLARAK FAALİYETLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ.

ŞİRKETLER FEDERASYONLARA BAĞLANABİLİR. BUNUN EN BASİT ÖRNEĞİ FUTBOL KULÜPLERİ VE ÖZEL OKULLARDIR. AKSİNİ İDDİA EDENLERİN HİÇ BİR DAYANAĞI YOKTUR. TAMAMEN BİLMEMEZLİKLERİNDEN KAYNAKLANAN BİR KARALAMA ÇABASIDIR.

 • BUNA CEZALI BATIN KAYDI DENMEKTEDİR. NORMAL ŞARTLARDA 90 GÜN İÇİNDE BİLDİRİLMEMİŞ YAVRULARIN ŞECERELENDİRME İŞLEMİ FEDERASYONLARIN KURALLARI GEREĞİ VE BU KURALLARA RİAYET EDEN HİÇ BİR KULÜP VE DERNEK TARAFINDAN ŞECERELENDİRİLMESİ YAPILMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. FAKAT BİZM BAĞLI OLDUĞUMUZ FEDERASYONU CEZALI BATIN KAYDI ADI ALTINDA BU İŞLEMİ KENDİ BELİRLEMİŞ OLDUĞU FİYATLARLA YAPMAKTADIR. CEZALI BATIN KAYDI ÜCRETLERİ HER BİR KEDİ İÇİN 100 EURO DAN BAŞLAMAKTADIR. BU SEBEPLE LÜTFEN GEREKLİ BİLDİRİMLERİ ZAMANINDA YAPINIZ.
 • HAYIR. DOĞUM ANINDA KESİNLİKLE VİDEO İSTEMİYORUZ. ÇÜNKÜ DOĞUM GECE YADA SİZİN EVDE OLMADIĞINIZ BİR ANDA OLABİLİR. KEDİNİN BAŞINDA DAHİ OLSANIZ YİNEDE O STRES VE TELAŞ İÇİNDEYKEN BÖYLE BİRŞEY TALEP ETMİYORUZ. BİZİM İSTEDİĞİMİZ DOĞUM OLDUKTAN SONRA 7 GÜN İÇİNDE YAVRULARI VE ANNEYİ GÖSTEREN KISA BİR VİDEO İSTİYORUZ. VİDEODA VİDEONUN ÇEKİLDİĞİ TARİH VE YAVRU KEDİLERİN DOĞUM TARİHİNİ YAVRULARIN CİNSİYETİNİ VE TAHMİNİ RENK KODLARINI SÖYLEMENİZ YETERLİDİR.
 • HAYIR KESİNLİKLE EŞLEŞME VİDEOSU İSTEMİYORUZ. SADECE 2 ERKEK KEDİSİ OLANLARA TAVSİYE EDİYORUZ YİNE DE ZORUNLU DEĞİLDİR.

 

 • AYNI GÜN PDF OLARAK SİSTEMDEN GÖREBİLİRSİNİZ :)
 • HAFTADA 2 GÜN KARGO GÜNÜMÜZ VAR EN GEÇ 7. GÜN KARGOYA VERİLMİŞ OLUR :)
 • HAYIR. ŞECERELERİN SİSTEME YALNIZCA BİR DEFA MAHSUS OLMAK ÜZERE KAYDEDİYORUZ. BU DATALAR SİSTEMDE KALICI OLARAK SAKLANMAKTADIR. VE BU VESİLE İLE DÜNYADA İLK ONLİNE ŞECERE KÜTÜĞÜNÜ TUTMUŞ OLUYORUZ.
 • HAYIR. SİSTEME KAYDETMİŞ OLDUĞUNUZ ANNE VE BABA KEDİLERİNİZ ÜZERİNDEN SIRASI İLE;
 • EŞLEŞME BİLDİRİMİ > EŞLEŞME BİLDİRİM SONUÇLARI > DOĞUM BİLDİRİMİ YAPTIKTAN SONRA BİZ GEREKLİ İNCELEMELERİ YAPIP ONAYLIYORUZ. 
 • TÜM YAVRULARINIZIN ŞECERELERİ SİSTEM TARAFINDAN OTOMATİK OLARAK OLUŞTURULMAKTADIR.

BUNUN İÇİN İKİ SEÇENEK VAR.

 • KEDİ KAYIT ÜCRETİ ÖDEMEDEN KENDİNİZ YAZABİLİRSİNİZ KENDİNİZ YAZARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN BİR KAÇ KÜÇÜK DETAY VAR. EN ÖNEMLİSİ İLGİLİ ŞECEREYİ YAZMAYA BAŞLADIKTAN SONRA KESİNLİKLE YARIDA BIRAKMAYIN. HER BİR ŞECERENİN YAZMA SÜRESİ ORTALAMA 30-40 DAKİKANIZI ALACAKTIR.
 • DİĞER SEÇENEKSE; VAKTİ OLMAYAN YA DA HATA YAPMA ENDİŞESİ TAŞIYAN YETİŞTİRİCİLER İÇİN ÜCRET KARŞILIĞI YAZAN YETİŞTİRİCİLER VAR, BU ÜCRETİN KULÜBÜMÜZLE ALAKASI YOKTUR. TAMAMEN YAZAN KİŞİLERE ÖDENMEKTEDİR. BU KİŞİLER ARACILIĞI İLE DAMIZLIK KEDİLERİNİZE AİT ŞECERELERİNİZİ PANELİNİZE YAZDIRTABİLİRSİNİZ. YAZDIRMA ÜCRETİ HER BİR ŞECERE İÇİN 70.00 TL 'DİR
 • SUB DOMAİNLE SATIN ALACAĞINIZ BU HİZMET safkankedikulubu.com SİTESİ İLE ENTEGRE ÇALIŞMAKTADIR. SİZİN ORADA YAPACAĞINIZ BİR EŞLEŞME BİLDİRİMİ ANINDA WEB SİTENİZE ‘PLANLANAN DOĞUMLAR’ KISMINA DÜŞECEKTİR. SATIN ALACAK OLDUĞUNUZ WEB SİTESİNDE TÜM İLETİŞİM BİLGİLERİNİZ İNSTAGRAM FACEBOOK WHATSAPP TELEGRAM TEK TIKLA ULAŞILABİLİR OLMAKTADIR.

 

KULÜBÜMÜZE YAZILIM DESTEĞİ VEREN ANIL BEY’DEN (0506 957 9496) DAHA DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

 • CATTERY BELGESİ DOĞAN YAVRULARINIZA ŞECERELENDİRME YETKİSİ VERİR. EĞER CATTERY BELGENİZ YOKSA ANNE KEDİ VE BABA KEDİ ŞECERELİ OLMASINA RAĞMEN YAVRULARA ŞECERE ÇIKARAMAZSINIZ
 • CATTERY BELGESİ SİZİ YASAL CEZALARDAN KORUMAZ. YASAL CEZALARDAN KORUNMAK İÇİN İLİNİZDE BULUNAN İL TARIM MÜDÜRLÜKLERİNDEN EV VE SÜS HAYVANLARI YETİŞTİRME VE SATIŞ RUHSATI ALMALISINIZ. BUNUNLA İLGİLİ MEVZUATA GOOGLE’A ‘’EV VE SÜS HAYVANLARI SATIŞ MEVZUATI’’ YAZARAK GEREKLİ BİLGİLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

BUNU İÇİN BİRÇOK SEBEP BULUNMAKTADIR SIRASI İLE

 • ONLINE SİSTEM KULLANDIĞIMIZ İÇİN BATIN KAYITLARINDA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ SAHİPLENDİRMELER VE TRANSFERİNİ YAPTIĞINIZ VEYA SİZE YAPILAN TRANSFERLERDE PDF OLARAK BİLGİSAYARINIZDAN YADA TELEFONUNUZDAN AYNI GÜN GÖRÜNTÜLEYİP ÇIKTISINI ALABİLİRSİNİZ. EĞER KULÜP TARAFINDAN GÖNDERİLMESİNİ İSTERSENİZDE MAKSİMUM ŞECERENİZİN 7. GÜN KARGODA OLUR

 

 • BELİRLEMİŞ OLDUĞUMUZ MESAİ SAATLERİMİZ İÇİNDE (11:00 – 20:00) SÜREKLİ ULAŞILABİLİRLİK, SORU VE SORUNLARINIZA CEVAP BULABİLİRSİNİZ (05327367388 – 05557042858)
 • ŞEFFAF SORGULANABİLİR ŞECERELENDİRME (QR KOD)


Arapça soy kütüğü anlamına gelen “Şecere” bir kedinin tamamen safkan olduğunu ispat eden ve kedinin şeceresindeki atalarının ırkını,rengini ve bu şeceredeki kedilerin yarışmalarda aldığı başarılar hakkında bilgi veren kıymetli evraklardır.

Bu evrak Türkiye’de farklı federasyon temsilcileri tarafından çıkartılmaktadır. Şuan ülkemizde 5 farklı federasyon ve bu federasyonlara bağlı 10 temsilci bulunmaktadır.

CATTERY NEDİR (kateri diye değil, ketıri  diye okunmaktadır) özel ırk kedilerin sahiplendirilmesi amacıyla yetiştirilmesi demektir. Cattery'ler, ürettikleri kedilerin şecereli (tescilli) olması için uluslar arası birlikler ya da dernekler veya kulüpler tarafından lisanslandırılıyorlar

Cattery nin türkçe anlamı kedi evi olarak tercüme edilsede aslında dünyadaki kullanımı kedi yetiştirmek için uygun koşulları olan yer anlamında kullanılıyor bu bir ev olabilir yada sadece kedi yetiştiriciliği için kullanılan çiftlik olabilir

Lisanslı kedi yetiştiriciliği (Cattery) için Uluslara arası federasyona yada onların ülkemizdeki temsilcileri aracılığı ile başvuru yapılmaktadır. Maalesef ön eğitim şartı bulunmamaktadır ve yoldan geçen biri bile bu belgeyi rahatlıka alabilmektedir. Uluslararası kuruluşların işleyişleri farklılık göstermektedir. Her uluslararası kuruluşun kendine göre kuralları olup bu kurallar hayvanların refahı ve bilinçsiz yetiştiriciliği engellemek için uygulamaktadırlar.

Bu federasyonlar, dernekler yada kulüpler aracılığı ile lisanslı kedi yetiştiricilerini takip etmekle sorumludur. Yılda kaç kez doğum yapacağını, doğumların aralarının ne kadar süre olacağını, yavruların ne zamana kadar anne ile beraber kalacaklarını, zorunlu aşı takvimini, kedilerin konforuna yönelik her türlü bilgi ve tecrübeyi aktarmak amacı ile hizmet vermektedirler.

Dernek ve kulüplerden önce yetiştiricilerin kendileri tecrübe, doğru bilgi, iş ahlakı, dialog ve duruşlarıyla ilk güveni sağlamalıdır. Bundan sonrasında bağlı oldukları kurumların kalitesi değerlendirilir.
Derneklerin yada kulüplerin aktif üye sayısı en büyük referanslardan birtanesidir. 
Şecere bilgililerini online(çevrim içi) olarak kaydedip ve o içeriklere ilgililerin erişimini en kolay ve hızlı yoldan sağlıyorsa o kulüp veya dernek oldukça güvenilirdir. Dolayısıyla böyle bir kulüpte faaliyet gösteriyorsanız insanların size olan güveni dahada artacaktır.
Türkiye’deki en büyük kedi yetiştirici topluluğu Safkan Kedi Kulübüdür. Bünyesinde 500 civarı aktif yetiştirici yer almaktadır. Verilen her şecerenin üzerine sadece o şecereye ait kare kod bulunur ve bu online olarak sorgulanabilir imkanı tanımaktadır.

Safkan bir kediye sahip olmak istiyorsanız bunun en büyük referansı şecere belgesi ile tescillenmiş olmasıdır. Şecere belgesi bir kedinin 5 kuşak atalarını bize göstermektedir. Almış olduğunuz kedinin ırk garantisinin ispatıdır