1
WFA ve Şecereleri

World Felinology Alliance (WFA) Dünyadaki var olan Kedi federasyonları içieresinde en çok içerik ve bilgi üreten nadir kuruluşlarıdan bir tanesidir. Kedi renk kodları-Irk tanımlamaları ve yetiştiricilerin eğitimi noktasında profesyonel kadrosu ve bilgisi ile kendisini ispatlamıştır.WFA'nın web sayfasına girdiğinizde öğrenebileceğiniz bir çok bilgi ve özle bilgi göreceksiniz. http://www.wfall.ru

Rusya'da ve Avrupa'da her yıl onlarca yarışma düzenlemektedir. WFA kendisini tüm federasyonlar tarafından kabul etmiş nadir kuruluşlardandır. Zaman zaman uzak doğu ve avrupanın bazı ülkelerinde fanatik federasyon yetiştiricileri ve kulüp başkanları ile karşılaşmaktayız. Kendi federasyonlarından başka şecere kabul etmediklerini ifade ettiklerine şahit oluyoruz. Bunun sebebide tamamen bilgisizlikten kaynaklanmaktadır. 

2
Yavrularımızın şecereleri kaç günde hazırlanıyor?

Online sistem kullandığımız için şecere evraklarını PDF olarak aynı gün görüntülyebilir ve kendi yazıcınızdan çıktı alabilirsiniz. Ofisin göndermesini isterseniz eğer haftada bir gün kargo yapıyoruz. 

3
Kedi Genetiği ve Bakım Seminerleri

Online olarak yada Antalyada kedi yetiştiricileri için kapsamlı seminerler vermekteyiz. 2023 yılı içerisnde online bir seminerimiz olacaktır. Ayrıca Kulüp üyelerinin bulunduğu WhatsApp grubumuzda interaktif olarak bilgi aktarımı yapılmaktadır

Biz Kimiz ?

Safkan Kedi Kulübü 2018 yılında kuruldu. 2018-2022 Ekim ayına kadar Almanya merkezli World Association Of Cat Clup (WACC) Türkiye temsilciliğini yaptık.

2022 Ekim ayı itibariyle Rusyanın FELİNOGLAR  topluluğu tarafından kurulan WFA (World Felinology Alliance) Tam üye olarak bağlanmıştır.

Safkan Kedi Kulübü Türkiye'nin en çok catterye sahip kulübüdür. 500’den fazla aktif cattery ile hizmet vermektedir. Safkan kedi kulübü olarak kedi yetiştiricilerini Genetik, Damızlık seçimi, Doğru Eşleşme, Gebelik ve gebelik sonrası, Anne ve bebek bakımı gibi birçok konuda yetiştiricilere bilgi desteği vermektedir.

Yeni yetiştiriciler için renk tespit komisyonu ile kendi alanında birçok ilke imza atmış bir kulüptür.

Safkan Kedi Kulübünün bu kadar çok büyümesindeki sebep yetiştiricilerle olan diyaloğunu koparmamış olması ve birçok hizmeti yetiştiricilere sunuyor olmasıdır.

Kulübümüzde Gönüllü olarak çalışan yaklaşık 20 kişilik bir ekiple hizmet göstermekteyiz. Bu ekip içinde veteriner hekimler, veteriner teknikerleri, gıda mühendisi, beslenme uzmanı, kedi yetiştiriciliğinde kendini ispatlamış Türkiye’nin önde gelen catteryleri ile birlikte hareket etmekteyiz. Tüm karar ve mekanizmaların işleyişi ortak istişare ile alınıp en doğru yolu belirleyerek daha da büyümekteyiz.

Türkiye'de ilk defa teyitli şecere sistemini hayata geçirdik. Yetiştiricilerin beyanına değil ispatına dayalı şecere çıkartmaktayız. Safkan kedi kulübünde şecerelendirme nasıl olur?

Doğumdan sonra 10 gün içinde doğum bildirimi videosu alarak şecerelerimizin güvenirliğini en üst seviyede tutup koruyoruz. Şimdi ise online şecere sistemine geçip yetiştirici ve sahiplenen kişilerin şecerelerini kendi bilgisayarlarından çıkartma imkânı sunuyoruz.

100% güvenilir ve sorgulanabilir şecere sloganı ile Türkiye’nin En büyük kulübü olduk ve bu daha başlangıç.

%100 güvenilir ve sorgulanabilir şecere